Wyszukiwanie - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Przyciągnij uwagę! Wyróżnij swoje ogłoszenie na ngo.pl. Sprawdź >

Wyszukiwanie

Szukaj

Wyniki wyszukiwania (35) Wyniki (35)

Sortowanie wyników:
Trafność
Poradnik

Wolontariat a umowa o pracę

2 października 2018
Wolontariat w związkach zawodowych. Sąd ustala: praca czy wolontariat?
Poradnik

Wolontariat młodzieżowy – wysiłek wart zachodu

2 października 2018
Wolontariat młodzieżowy może być wspaniałą przygodą nie tylko dla samej młodzieży, ale też dla organizacji. Młodzi ludzie mają pasję, entuzjazm i energię, których często już brakuje dojrzałym osobom. Trzeba się jednak do tego dobrze przygotować.
Poradnik

Wolontariat w NGO

6 grudnia 2021
Wolontariusze w organizacjach pozarządowych. Bezcenna pomoc, bez której wiele NGO-sów w ogóle nie mogłoby prowadzić swoich działań. Dowiedz się więcej o korzystaniu ze wsparcia wolontariuszy i wolontariuszek przez organizacje pozarządowe. Zbieramy najważniejsze informacje.
Poradnik

Wolontariat a zasiłek dla bezrobotnych

2 października 2018
Czy osoba zarejestrowana jako bezrobotna może być wolontariuszem? – Tak, przepisy na to pozwalają – odpowiada doradczyni Informatorium.
Poradnik

Zatrudnianie w NGO i wolontariat

2 października 2018
Zatrudniasz pracowników w organizacji pozarządowej? Sprawdź jakie są podstawy zatrudnienia, jak wygląda umowa o pracę, jakie masz obowiązki wobec ZUS i te wynikające z RODO. Poszukujesz wolontariusza? Poznaj zasady współpracy z wolontariuszami i obowiązki organizacji wobec wolontariusza.
Poradnik

Opodatkowanie kosztów poniesionych w związku z wolontariatem pracowniczym

2 października 2018
Firma, która organizuje wolontariat pracowniczy musi się liczyć z opodatkowaniem kosztów z nim związanych, np. kosztów przejazdów czy noclegów wolontariuszy.
Poradnik

Pytamy pełnomocników: U kogo powinny znajdować się oryginały umów z wolontariuszami?

2 października 2018
Rozliczamy zadanie publiczne dofinansowane ze środków powiatu. Starostwo zażądało od nas oryginałów umów o wolontariat. Umowy te zawierają dane osobowe. U kogo powinny znajdować się oryginały umów z wolontariuszami – w starostwie czy w siedzibie organizacji – pyta organizacja. Pełnomocnik Zarządu Województwa Podlaskiego ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi Eliza Szadkowska wyjaśnia: trzeba wziąć pod uwagę kwestie związane z przechowywaniem dokumentów, ich udostępnianiem oraz ochroną danych osobowych.
Poradnik

W jaki sposób organizacja może współpracować z firmą?

2 października 2018
Najważniejsze informacje o tym jak organizacja pozarządowa może współpracować z biznesem.
Poradnik

Cykl "Dobry wolontariat" - Jak się pożegnać?

2 października 2018
Przychodzi moment, kiedy organizacja kończy współpracę z wolontariuszem, wolontariuszką. Bez względu na okoliczności i powody rozstania warto serdecznie podziękować za pracę, warto też ją podsumować i otworzyć się na ich uwagi. Bardzo często współpraca może przerodzić się w wartościową przyjaźń i sympatię do organizacji i jej zespołu, a czasem we współpracę zawodową.
Poradnik

Różne formy zaangażowania społecznego

2 października 2018
Masz dużo energii i chcesz ją dobrze spożytkować? Chcesz pomagać innym? Chcesz w swoją pasję włączyć inne osoby? Nazwijmy rzecz po imieniu: chcesz rozpocząć działalność społeczną. Tylko jak?
Poradnik

Współpraca z biznesem (CSR)

2 października 2018
Współpraca organizacji pozarządowych z firmami jest korzystna dla obu stron. Dlaczego warto i jak nawiązywać współpracę z firmami?
Poradnik

Dlaczego warto współpracować z biznesem?

2 października 2018
Korzyści wynikające ze współpracy organizacji pozarządowych i biznesu.
Poradnik

Zapytaj prawnika... Czy można być pracownikiem i wolontariuszem w tej samej organizacji?

2 października 2018
Organizacje pozarządowe działają w oparciu o zaangażowanie swoich członków i sympatyków. Ale zatrudniają też pracowników – to gwarantuje im ciągłość i profesjonalizm działania. Czy możliwa i akceptowana jest sytuacja, że w jednej organizacji ta sama osoba występuje w dwóch rolach: pracownika i wolontariusza? Przeczytaj wyjaśnienia kancelarii Wardyński i Wspólnicy w ramach cyklu ngo.pl i Centrum Pro Bono!
Poradnik

Jak nawiązać współpracę z jakąś firmą?

2 października 2018
Informacje o tym jak, krok po kroku, organizacja pozarządowa może nawiązać współpracę z biznesem.
Poradnik

Jakie akty prawne koniecznie trzeba znać?

2 października 2018
Najważniejsze rzeczy, które trzeba wiedzieć z ustaw: Prawo o stowarzyszeniach, Ustawy o fundacjach i Ustawy o pożytku.
Poradnik

Umowy z pracownikami, współpracownikami, wolontariuszami

2 października 2018
Jakie są rodzaje umowy o pracę i kiedy się je podpisuje. Czym różni się umowa zlecenie od umowy o dzieło i jakie umowy podpisuje się z wolontariuszami.
Poradnik

Ochotnicze Straże Pożarne (OSP)

1 września 2021
Ochotnicza Straż Pożarna (OSP) jest organizacją pozarządową utworzoną na takich samych zasadach jak stowarzyszenie. Tym, co odróżnia OSP od innych stowarzyszeń jest "podejmowanie działań w celu ochrony życia, zdrowia, mienia lub środowiska". Sprawdź, jak działają OSP, jakie przepisy ich dotyczą i skąd mogą brać pieniądze na działania.
Poradnik

Ubezpieczenie zdrowotne wolontariusza

2 października 2018
Czy można i trzeba ubezpieczać wolontariuszy? Jak to zrobić, jak wyliczyć składkę – podpowiada ekspert serwisu poradniczego dla organizacji pozarządowych, poradnik.ngo.pl.
Poradnik

Jak zaangażować wolontariusza do działań swojej organizacji?

2 października 2018
Kim jest wolontariusz? Kto go może zaangażować? Jak dobrze zorganizować współpracę z wolontariuszami?
Poradnik

Jakie są podstawy prowadzenia stowarzyszenia lub fundacji?

2 października 2018
Kto podejmuje decyzje w organizacji? Kto ponosi odpowiedzialność? Jakie są najważniejsze zasady, o których musisz pamiętać prowadząc organizacje? Prowadzenie organizacji pozarządowej wiąże się ze spełnianiem wielu różnych wymogów formalnych, takich jak prowadzenie księgowości, wysyłanie sprawozdań do odpowiednich urzędów czy płacenie podatków.