Wyszukiwanie - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Jak wypełnić wniosek o dotację od administracji? Mamy dla Ciebie praktyczny PDF. Sprawdź >

Wyszukiwanie

Szukaj

Wyniki wyszukiwania (17) Wyniki (17)

Sortowanie wyników:
Trafność
Publicystyka

Agere. Co z tymi niepełnosprawnymi?

9 września 2021
Mam pytanie. Czy niepełnosprawni są aktywni? Dane rządowe dają informacje o aktywności zawodowej. Złe wiadomości.
Publicystyka

Pomoc w kampanii społecznej na rzecz aktywności osób niepełnosprawnych #pomimo #niepełnosprawności [list]

24 sierpnia 2023
List ten kieruję do wszystkich naukowców związanych z socjologią. Agere Fundacja rozpoczyna kampanię społeczną na rzecz aktywności osób niepełnosprawnych #pomimo #niepełnosprawności.
Publicystyka

Agere. Czy w Polsce jest realna alternetywa dla DPS-ów?

23 czerwca 2022
Dnia 23 czerwca ukazał się wywiad pt. "Mieszkanie wspomagane zamiast DPS. Jak to robią na Islandii?". Ważny artykuł, ale jak to jest u nas? Moje pytanie, otwarte pytanie, brzmi – jak to robią w Polsce?
Publicystyka

Agere. Rynek pracy osób niepełnosprawnych [komentarz]

1 lipca 2022
Piszę ten komentarz w odniesieniu do słów Pawła Wdówika, rzecznika rządu ds niepełnosprawności, z konferencji przeprowadzonej 21 czerwca 2022. Dotyczyła ona problematyki rynku pracy osób niepełnosprawnych i ich aktywności zawodowej. Co się okazało?
Publicystyka

Agere. Jak wyjść z więzienia niepełnosprawności?

3 czerwca 2022
Każda niepełnosprawność to jakby więzienie. Ja doświadczyłem niepełnosprawności o podłożu neurologicznym, ale jej efekt to niepełnosprawność narządu ruchu. Niepełnosprawność ruchowa, która była i jest więzieniem. Ale czy dożywotnim? Nie!
Publicystyka

Agere. Aktywni niepełnosprawni... Jaka jest prawda?

28 września 2021
Czym jest aktywność? To wbrew pozorom trudne do zdefiniowania. Według Wikipedii aktywności jest wiele. Aktywność termodynamiczna, promieniotwórcza, geologiczna. Ale mi chodzi o to, czym jest aktywność w kontekście człowieka. Dokładniej – człowieka z niepełnosprawnością.
Publicystyka

745 osób wzięło już udział w szkoleniach Akademii NGO FaniMani.pl

3 sierpnia 2021
Przez rok działania Akademii FaniMani w 24 szkoleniach wzięło udział 745 osób. Ze względu na dużą popularność udostępniliśmy bezpłatnie nagrania ze spotkań, które odbyły się do tej pory w ramach Akademii.
Publicystyka

Agere. Co można robić, będąc niepełnosprawnym?

13 stycznia 2022
Niepełnosprawny może siedzieć w domu, w łóżku, oglądać telewizję, no i rehabilitować się. I wołać o kasę. Czy tak widzisz osobę z niepełnosprawnością ruchową? A co z aktywnością, co można robić zaliczając się do osób niepełnosprawnych, mając orzeczenie z odpowiedniego organu?
Publicystyka

Agere. Czy niepełnosprawność uniemożliwia pracę?

3 grudnia 2021
W mentalności społeczeństwa utrwalił się taki schemat, uprzedzenie, taka kalka dotycząca niepełnosprawności. Osoby niepełnosprawne na każdym kroku są dyskryminowane z tego powodu, że jakoby nie są zdolne do pracy. Czemu tak się dzieje?
Publicystyka

Agere. Co z tymi niepełnosprawnymi?

21 października 2021
Zadaję sobie dwa pytania. Ilu nas – niepełnosprawnych – jest? I czy niepełnosprawni są aktywni? Dane rządowe dają informacje o aktywności zawodowej z poprzedniego spisu. A co z nich wynika?
Publicystyka

[Artykuły Agere] Niepełnosprawny podróżnik i pielgrzym

7 lipca 2022
Podróżnik może być niepełnosprawny. Nie ma problemu...? To znaczy problem jest, ale ludzie problemy przezwyciężają. Każdy człowiek co chwila staje naprzeciw problemów i musi je rozwiązywać. To oczywiste. Osoby z niepełnosprawnością ruchową mają co prawda ogromne dodatkowe problemy, by gdziekolwiek dotrzeć i poruszać się, lecz i temu daje radę... część z nich. Ci, których widać, czyli znakomita mniejszość z paru milionów takich osób.
Publicystyka

Agere. Po co niepełnosprawnemu pieniądze?

27 maja 2022
Wydaje się to dziwne pytanie, bo niby proste, ale jednak podchwytliwe. Czy aby odpowiedź jest rzeczywiście tak prosta i brzmi... dokładnie na to, na co każdemu? Przecież by żyć, funkcjonować, działać, mieszkać, jeść i pić... trzeba pieniędzy. To dotyczy każdego. Jak to jednak często bywa jest jedno ale. O czym dalej napiszę.
Publicystyka

Agere. Co zdziała psychika?

23 czerwca 2022
Czy psychika osoby niepełnosprawnej, która podejmuje się długiej i najczęściej dla niej ciężkiej rehabilitacji ma znaczenie? Okazuje się, że przygotowanie psychiki osoby rehabilitującej się to nie jest standardowe traktowanie, standardowe skierowanie od lekarza lub choć zalecenie. Ba, czy w ogóle ktoś o tym słyszał? A znaczenie psychiki jest ogromne dla sukcesu rehabilitacji. Wiem to ja, założyciel #Agere Fundacji i wie to Kasia Królikowska.
Publicystyka

Agere. Czy można podróżować, będąc niepełnosprawnym?

17 maja 2022
Każdy z nas ma marzenia. Jednym z tych wspólnych dla prawie każdego człowieka są podróże. Potrzeba zobaczenia odległych miejsc jest widoczna w literaturze, teatrze, filmie i mediach. Wakacje to czas planowania wycieczek i podróży bliższych i dalszych. Czy niepełnosprawność coś zmienia?
Publicystyka

Agere. Aktywizacja w wydaniu państwa

10 marca 2022
Cytując komentarz do raportu NIK-u, „...prowadzona przez powiatowe urzędy pracy aktywizacja zawodowa osób niepełnosprawnych nie była skuteczna i nie umożliwiała im wejścia lub trwałego powrotu na rynek pracy”. Nic dodać, nic ująć.
Publicystyka

Agere. Różnorodność w ćwiczeniu i rehabilitacji

21 lipca 2022
Osoba, której dotknęła niepełnosprawność w pewnym momencie życia, musi też podjąć trud rehabilitacji. A jest to spory trud. Wiem to ja, po 10 latach rehabilitacji i wie to Kasia Królikowska, jak przeczytacie dalej. Jej metodą na ciągłą poprawę i skuteczność rehabilitacji jest różnorodność ćwiczeń. A sukces rehabilitacji to powrót do aktywności.
Publicystyka

Agere. Droga do aktywności

8 października 2021
Czy aktywność jest cechą każdego człowieka? Tak uważam. Tyle że może przyjmować wartości zero-jedynkowe. Inaczej mówiąc, można być aktywnym, bądź też nie. Dotyczy to każdej osoby na świecie. Ale szczególnie tych, którzy na każdym kroku dostają od otoczenia informację – nie bądź aktywny. Chodzi o osoby niepełnosprawne.